Směr Helsinky - Doběhni, doskákej a doházej do Helsinek

Soutěž je za námi a jak to dopadlo si můžete přečíst zde

 

Helsinky - největší město Finska, kde se bude letos konat ME. Přesně tam jsme se vydali již tento pátek (2.3.2012).

Do této cesty se zapojí všichni naši atleti od 5 do 11 let a do 31. května se pokusíme urazit vzdálenost 1920km, tedy vzdálenost z ČR do Helsinek.

Jak? Budeme evidovat počet 'naběhaných, naskákaných a naházených' kilometrů v každé tréninkové jednotce a zapíšeme je. Pokud se nám nepodaří dorazit až do cíle, můžeme zbytek cesty 'dojet busem nebo doplout lodí'... Pro nás je důležité, že jsme se na cestu vůbec vydali!

A protože se přeci jen jedná o soutěž, je na jejím konci pro vás připravena odměna. Jaká? Všichni 'cestovatelé', kteří dorazí do Helsinek, nebo se aspoň pokusí o uražení kusu této cesty, obdrží poštou velký certifikát podepsaný šéftrenérem atletické reprezentace Tomášem Dvořákem. Zároveň jim bude přidělen patron, tedy atletický reprezentant. Nabídka není skromná, na děti se těší například: překážkáři Petr Svoboda Zuzana Hejnová, sprinteři Pavel Maslák a Denisa Rosolová, běžci na střední tratě Jakub Holuša a Lenka Masná nebo diskař Jan Marcell. Svého atleta pak děti budou moci podporovat v jeho přípravě na soutěže podpůrnými emaily, obrázky. Věříme, že atleti si i přes své vytížení najdou čas a napíšou 'své přípravce'.

Na těchto stránkách budeme postupně zveřejňovat průběh našeho putování.

 

Zkusme to! Vítězem je každý!

Abychom dodrželi přesný počet kilometrů ze zadání (1920km). Začneme naše putování u obce Klíčany u Prahy. Naším cílem je olympijský stadion v Helsinkách, kde se bude ME odehrávat.

Kudy povede cesta  do Helsinek?

mapu najdete zde