6. ročník Žebráckého vandru

Žebrácký vandr se koná v sobotu 9. dubna 2016.

Jsou připraveny 4 trasy v délce 3, 11, 16 a 25 km.

Start u "Pionýrského domku" - Vápenice 56, Žebrák

Těšíme se na Vás.

 

Blíží se měsíc duben a s ním očekávaný Žebrácký vandr. Letošní 6. ročník, jako již tradičně, pořádá STŘELA Žebrák z.s. ve spolupráci s PS Antonína Pacovského Žebrák. Pokud máte rádi turistické pochody, rezervujte si termín 9. dubna 2016.

 

Letos jsou připraveny čtyři pěší trasy a jedna cyklotrasa. Nejkratší trasa v délce 3 km je určena především pro menší děti a maminky s kočárky. Na trati budou připraveny drobné soutěže pro nejmenší. Druhá trasa, která měří 11 km, vás zavede směrem na Točník, do Bzové a přes Březovou zpět. Pro milovníky zvířat je zde možnost navštívit ve Bzové Ekocentrum Pohoda. Předposlední trasa o délce 16 km je plánována přes Březovou na Jezevčí skálu, návrat je přes Hředle. Nejdelší trasa (25 km) povede směrem do Bzové, na Hřebeny, dále přes Kublov, do Údolí ticha a zpět. Cyklistům nabízíme trať (30 km) přes Kotopeky a Rpety do Rejkovic a přes Lochovice zpět.

 

Startovné na akci je 20 Kč, děti do 6 let zdarma. Děti, které ještě nejsou žáky ZŠ, se mohou akce zúčastnit pouze s doprovodem. Start je od 8:00 do 11:00 hod. v prostorách u pionýrského domku blízko fotbalového hřiště. Cíl bude uzavřen v 17:00. V cíli bude připraveno malé občerstvení a oheň.

 

Doufáme, že počasí bude přát a ti, kteří se rozhodnou vyrazit do přírody, si užijí sluníčka. Budeme se na vás těšit.

Trasy si můžete prohlédnout  ZDE  .