7. ročník Žebrákého vandru

Žebrácký vandr se koná v sobotu 8. dubna 2017.

Jsou připraveny 4 pěší trasy v délce 3, 10, 14 a 25 km.

Pro cyklisty je připravena 55 km dlouhá trať.

Start u "Pionýrského domku" - Vápe nice 56, Žebrák

Těšíme se na Vás.

 

Žebrácký vandrI když to venku zatím nevypadá, pomalu se blíží jaro a s ním očekávaný Žebrácký vandr. Letošní 7. ročník, jako již tradičně, pořádá STŘELA Žebrák z.s. ve spolupráci s PS Antonína Pacovského Žebrák. Pokud máte rádi turistické pochody, označte si v kalendáři sobotu 8. dubna 2017.

Letos jsou pro Vás připraveny čtyři pěší a jedna cyklotrasa. Nejkratší trasa v délce 3 km je určena především pro menší děti s rodiči a pro kočárky, které snesou jízdu po lesních pěšinách. Na trati budou připraveny drobné soutěže pro nejmenší. Další trasy pro pěší jsou v délce 10 km, 14 km a 25 km převážně po turistických stezkách směrem na severozápad od Žebráku. Pro cyklisty máme připravenou 55 km dlouhou trať využívající mimo silnic ve velké míře cyklostezky. Dovede Vás až do Žloukovic a na zpáteční cestě se můžete zastavit na rozhledně Máminka, kterou budete míjet.

Startovné na akci je 20 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma. Děti, které ještě nejsou žáky ZŠ, se mohou akce zúčastnit pouze s dospělým doprovodem. Na start se budete moci vydat mezi 8 a 11 h. Vychází se od „Pionýrského domku“ na adrese Vápenice 56, Žebrák. Cíl 7. ročníku Žebráckého vandru bude uzavřen v 17:00. V cíli bude připraven pamětní list, drobné občerstvení k zakoupení a oheň k opékání buřtů.

Doufáme, že počasí bude přát a ti, kteří se rozhodnou vyrazit do přírody, si užijí sluníčka. Budeme se na Vás těšit.