8. ročník Žebrákého vandru

Žebrácký vandr se koná v sobotu 21. dubna 2018.

Jsou připraveny 3 pěší trasy v délce 4, 10 a 20 km.

Pro cyklisty je připravena trať dlouhá 36 km.

Start u "Pionýrského domku" - Vápenice 56, Žebrák

Těšíme se na Vás.

 

 

S koncem března, jako již tradičně, přichází pozvánka na jarní turistický pochod s názvem Žebrácký vandr. Pořadatelé ze sdružení STŘELA Žebrák z.s., si pro osmý ročník pochodu vybrali pozdější termín, a to 21. 4. 2018. Přelom dubna a května slibuje slunečnější a teplejší počasí, které, doufejme, nebude aprílové.

Pro tento rok budou pro všechny příchozí připraveny celkem tři pěší trasy (4, 10 a 20 km) a pro milovníky bicyklů jedna společná (36 km). Pochod není vhodný snad jen pro rodiče s kočárky, ale ti sportovnější a zkušenější by jistě i nějaké ty menší obtíže, způsobené lesními stezkami překonali.

Start i cíl je stejně jako každým rokem situován do prostoru okolo pionýrského domku v Žebráku na Vápenicích 56, nedaleko fotbalového hřiště od 8 do 11 hodin. Cíl bude otevřen do 17 hodin. Pro ty, kteří se ke startu vypraví autem, je doporučeno zanechat ho na parkovišti, právě u fotbalového hřiště.

V místě startu proběhne registrace a zaplacení symbolického příspěvku pořadatelům (20 Kč, děti do šesti let zdarma). Dospělí účastníci jistě ocení možnost občerstvení teplými i studenými nápoji, stejně jako příležitost si na ohništi opéct špekáčky zde zakoupené, nebo z domova přinesené.

Pro menší turisty zde bude připraveno několik atraktivních disciplín, ve kterých budou moci poměřit svoje schopnosti s kamarády, nebo rodiči.

Pěší trasy budou dlouhé 4, 10 a 20 km. Nejkratší je určena pro nejmenší účastníky a bude na ní připraveno i malé soutěžní překvapení. Desetikilometrová stezka je umístěna do okolí Žebráka a při malém odbočení je zde možnost navštívit blízké souhradí Žebrák a Točník.

Trasa mající bezmála 20 km směřuje opačným směrem a to na Třenickou horu, na které je rozhledna, nabízející krásný výhled do údolí východním směrem.

Cyklotrasa, která zavede výletníky ke Koněpruským jeskyním, bude dlouhá 36 km a  využívá především vedlejší silnice a cyklostezky. I když průjezdu obcemi jako jsou Zdice, nebo Počaply, se nevyhne.

Žebrácký vandr každým rokem přiláká velké množství lidí nejrůznějšího věku, kteří se zde rádi setkávají a užijí si aktivně strávený den v naší, překrásné, středočeské krajině. Proto neváhejte ani Vy a pojďte také!!!

 

Za pořadatele, Jan Douša